Hakkımızda

Av. Mustafa Tırtır, 1975 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. İlk orta ve liseyi burada tamamladıktan sonra 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kaydoldu. 1999 yılına bu okuldan mezun oldu.

Tırtır, Avukatlık stajını üniversiteden hocası Prof. Dr. Köksal Bayraktar’ın hukuk bürosunda tamamladı. 2001 yılında Balıkesir’de kısa dönem askerlik yaptı. Askerlik süresince Disiplin Mahkemesinde görev yaptı.

Askerlik dönüşü Prof. Dr. Köksal Bayraktar ile çalışmaya devam etti. Bayraktar Hukuk Bürosunda 11 yıl avukat olarak çalıştı. Bu zaman zarfında Sayın Prof. Dr. Köksal Bayraktar ile sayısız dava takip etti. 2005 yılında açılan Marka Patent Vekilliği sınavında başarılı oldu ve halen Marka Patent vekilliği vazifesini yürütmektedir.

2011 yılında kendi ofisini kuran Tırtır, aynı yıl İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Kamu Hukuku Yüksek Lisans programına kaydoldu. 2014 yılında Telekomünikasyon Yoluyla İletişimin Denetlenmesi başlıklı Yüksek Lisans tezini tamamladı ve mezun oldu.

2015 yılında Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Doktora Programına kaydoldu. Halen belirtilen doktora programına devam etmektedir. 2016 yılında Arabuluculuk Daire Başkanlığının açtığı sınava girerek Arabuluculuk sınavını kazandı ve halen Arabuluculuk sicilinde Arabulucu olarak yer almaktadır.

2012 yılında Sayın Av. Muhammet Aksan’ın kurucu ortağı olduğu Aksan Hukuk Bürosu’nda Ceza Departman Sorumlusu olarak part time görev yapmaya başladı. Halen bu departmanda Departman Sorumlusu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Ceza Hukuku, Ceza İnfaz Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku ile ilgili 30 civarında makalesi bulunmaktadır. Yazılı basın ve görsel medyada ceza hukuku ile ilgili çalışmaları bulunmaktadır. Suç ve Ceza Dergisi ile İdeal Hukuk Dergisi Yayın Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Halen Türk Ceza Hukuku Derneği denetleme kurulu, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Disiplin Kurulu, Develi ve Yöresi Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Medipol Üniversitesi MYO’da Avukatlık Hukuku ve Tebligat Hukuku dersleri vermektedir. Yaklaşık 20 yıldır ceza davaları ile ilgilenmektedir. İngilizce bilen Mustafa Tırtır, evli ve iki kız babasıdır.

mustafa-tirtir-ile-iletisime-gecin-whatsapp-button